آسیب روحی روانی( تروما )

تروما می تواند از هر نوع حوادث پریشانی مانند مرگ یک دوست ، حمله جنسی ، طلاق یا جنگ رخ دهد. تروما به بهزیستی عاطفی و روانی شما آسیب می رساند و باعث می شود در حین تغییر جسمی مغز ، احساس صدمه کنید. مناطقی از مغز شما که قبلاً به یک روش کار می کرده اند اکنون تغییر یافته است که در نتیجه واکنش جسمی و عاطفی به تروما ، متفاوت عمل می کنند. ممکن است بعد از تجربه یا شاهد یک رویداد آسیب زا احساس گم شدن کنید.

اگر در زندگی دچار تروما بوده اید ، باید کمک بگیرید. روانشناسان ما با تجربه در زمینه درمان تروما می توانند به شما کمک کنند تا مغز خود را مجدداً تغییر دهید تا با هرگونه تجربه آسیب زا که داشته اید ، مقابله مثبت کنید.اگر هر یک از موارد زیر را تجربه کرده اید و دچار آسیب دیدگی شده اید ، می توانید از کمک روانی بهره مند شوید.

احساس کمبود خود
افسردگی
اضطراب
تحریک پذیری
تمرکز مشکل
شوک ، انکار و سردرگمی
فلاش بک ، کابوس ، یا خاطرات سرزده از رویداد آسیب زا
مشکلات حافظه
عدم توانایی در انجام کارکردهای عادی روزانه
انصراف از دیگران
خواب خیلی زیاد یا کم است
کمبود انرژی
عضلات تنش
درد و دردهای جسمی

مشاوره در مورد تروما:

درمان شناختی رفتاری (CBT): روانشناس شما را تشویق می کند تا افکار و احساسات خود را به روشی مثبت بیان کنید. او می تواند شما را برای مدیریت احساسات دشوار ناشی از تروما راهنمایی کند.
هنر درمانی: هنر درمانی سفری به ناخودآگاه شماست. درمانگران ما شما را تشویق می کنند تا هنری ایجاد کنید تا احساسات شما بدون بیان مستقیم در مورد آنها بیان شود. این روند می تواند به بهبودی شما کمک کند.
حساسیت زدایی و پردازش مجدد حرکت چشم (EMDR): روانشناسان ما حافظه / خاطرات هولناک شما را به تصویری از قدرت شما تبدیل می کنند. صحبت در مورد این رویداد با روانشناس خود هنگام استفاده از یک محرک خارجی مانند ضربه زدن به دست ، حرکات چشم یا تحریک صوتی باعث تحریک دو طرفه مغز می شود. از طریق این فرایند ، روانشناس شما مشخص خواهد کرد که روی چه مواردی باید تمرکز کنید. شما شروع به کشف قدرت خود می کنید تا در ادغام و غلبه بر خاطرات آسیب زا به شما کمک کند.
اختلال استرس پس از ضربه (PTSD) می تواند بخشی از تروما شما باشد. EMDR می تواند به شما قدرت دهد که در این زمینه نیز مقابله کنید.

در اینجا برخی از نشانه هایی که ممکن است دارای PTSD باشید:
احساسات شدید مانند احساس ناامیدی و ناامیدی ، گریه غیر قابل توضیح یا افسردگی
قطع ارتباط
بی حسی یا ترک عاطفی
تکرار افکار ، کابوس ها ، یا فلاش بک در مورد آسیب
دائماً احساس اضطراب یا بیش از حد هوشیار می کنید
بی پروایی بی پروایی و ترس از امنیت عزیزانتان
اگر نگران این هستید که ممکن است شما یا کسی که دوستش دارید PTSD ایجاد نکنید ، روانشناسان در مرکز روانشناسی خانواده می توانند ارزیابی و مشاوره ای برای کمک به شما ارائه دهند.

کودکان در هر سنی می توانند تروما را تجربه کنند و به احتمال زیاد از بزرگسالان دارای مشکلات سلامت طولانی مدت مانند دیابت و بیماری های قلبی هستند. بزرگسالانی که در حوادث آسیب زای می گذرند ممکن است در برقراری روابط و حفظ شغل دچار مشکل شوند. کسانی که در زندگی خود دچار تروما می شوند ممکن است با استفاده از الکل و سیگار کشیدن واکنش نشان دهند و مشکلات مداوم ایجاد کنند. مکان روانشناسی خانواده به شما کمک می کند با آموختن اینکه چگونه یک تجربه تاریک را به یکی از آسانسورها و بهبودهای عاطفی تبدیل کنید ، از این نوع رفتارهای منفی دوری یا غلبه کنید.

ما روانشناسان ماهر در درمان آسیب های خاص داریم که به شما کمک می کنند تا کنترل زندگی خود را کنترل کنید. با تماس با یکی از روانشناسان ما امروز یک بار دیگر زندگی مثبت را کشف کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

وقت مشاوره بگیرید