پرخاشگری نوجوانان

 
 
هر کسی هر از گاهی احساس کمبود می کند ، بنابراین شناختن این که چه موقع جزئی و روزمره زندگی روزمره است و چه وقت فرا رسیدن کمک فرا می رسد ، همیشه آسان نیست. در بیشتر موارد ، کوتاه مدت و خود تصحیح است ، اما برای اقلیت قابل توجهی اینگونه نیست. برای این افراد ، درست مانند هر شرایط بهداشتی دیگر ، باید به دنبال درمان باشید. در اینجا ما شش علائم هشداردهنده را مورد بحث قرار می دهیم که ، با هم ، ممکن است بیانگر این باشد که وقت آن است که به دنبال یاری متخصص باشید.
 

علائم چیست؟

  1. شما بیشتر روزها ، هر روز به مدت دو هفته یا بیشتر احساس کمبود و تحریک کرده اید . شما ممکن است خود را برای مدت زمان طولانی نگران اتفاقات گذشته یا آینده ندیده باشید ، یا احساس ناراحتی ، متقاطع یا اشک آور کنید. تشخیص بعضی اوقات تغییر تدریجی دشوار است – آیا دیگران متوجه شده اند که شما ظاهراً خود معمول نیستید؟
  2. شما به فعالیتهایی که قبلاً از آنها لذت می برید ، علاقه خود را از دست داده اید . شاید شما اخیراً کمتر از دوستان یا خانواده خود را دیده باشید ، از رفتن به ورزشگاه یا پخت و پز غذاهای متعادل خودداری کرده اید. این واقعاً مربوط به تشخیص تغییراتی است که برای شما عادی است – هیچ کس نمی گوید هفته ای باید پنج بار ورزش کنید یا سبزیجات خود را بخورید ، اما تغییر در روال شما می تواند نشانه های مشخصی از تغییر روحیه شما ارائه دهد.
  3. شما در حال تلاش برای تمرکز هستید. ممکن است متوجه شوید که به عنوان مثال هنگام خواندن یا تماشای تلویزیون تمرکز دارید و یا دنباله موضوع گفتگوی گفتاری هستید. این می تواند بر عملکرد شما در محل کار یا محدود کردن توانایی شما در انجام کارهای معمول مانند خرید مواد غذایی تأثیر بگذارد. باز هم ، ما به دنبال تغییر در آنچه که برای شما عادی است ، هستیم ، بنابراین اگر تمرکز همیشه چیزی بوده است که شما را فاقد مشکل می دانید ، دلیل کمی برای نگرانی وجود ندارد.
 
به خاطر داشته باشید که هیچ یک از این علائم به خودی خود نشانگر افسردگی نیست ، و دلایل دیگری ، کاملا مناسب برای بروز هر یک از این علائم وجود دارد. همچنین مهم است که بدانیدانواع مختلفی از افسردگی وجود دارد که میتواند باعث پرخاشگری نوجوانان و عدم سازگاری نوحوان باشد و هرکدام می توانند به روش های مختلفی ارائه شوند – در مورد انواع افسردگی بیشتر بخوانید. یک پزشک عمومی همیشه اولین تماس خوب است ، زیرا می توانند در صورت لزوم شما را به سمت خدمات تخصصی تر راهنمایی کنند. در غیر این صورت ، اگر مطمئن هستید که دوست دارید یک متخصص بهداشت روان را ببینید ، درمورد قرار ملاقات برای مراجعه به روانپزشکی که قادر به تشخیص تشخیص به شما است ، تصمیم بگیرید که به شما توصیه کند کدام روش درمانی برای شما مناسب است.
 
یک پزشک عمومی همیشه اولین تماس خوب است ، زیرا می توانند در صورت لزوم شما را به سمت خدمات تخصصی تر راهنمایی کنند. در غیر این صورت ، اگر مطمئن هستید که می خواهید یک متخصص بهداشت روان را ببینید ، برای دیدن روانپزشک ملاقات کنید.

با سه کلمه می توانم همه چیزهایی را که درباره زندگی آموخته ام خلاصه کنم: این ادامه می یابد.

– رابرت فراست

آیا افسردگی قابل درمان است؟
 
افسردگی ، مانند بسیاری از شرایط سلامت روان ، از «قاعده سوم» پیروی می کند: یک سوم مبتلایان بهبودی کامل می یابند ، یک سوم به طور جزئی پاسخ می دهد و یک سوم به هیچ وجه از درمان بهره نمی برد. سن شما ، مدت زمان علائم ، داشتن سابقه خانوادگی افسردگی و مشکلات روحی و روانی همزمان ، ممکن است همه بر پیش آگهی شما تأثیر بگذارد. برخی محققان بر این باورند که شواهدی برای اثر “زخم” وجود دارد ، که در آن احتمال ابتلا به عود افسردگی با تعداد اپیزودهایی که قبلاً داشته اید افزایش می یابد. همچنین خطر خودکشی افزایش یافته است که همراه با افسردگی شدید است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

وقت مشاوره بگیرید