تا همین اواخر، درمان آنلاین در حوزه روانشناسی جدی گرفته نشده بود. با این حال، با ورود فن آوری های پیشرفته جدید، به نظر می رسد مراقبت آنلاین زندگی بسیاری از بیماران را ساده و تسهیل می کند! مزایای درمان آنلاین مانند درمان سنتی باقی می ماند. شما کمک مورد نیاز خود را دریافت می کنید در حالی که می دانید همه چیزهایی که با درمانگر خود صحبت می کنید محرمانه باقی می ماند. در حالی که برخی ممکن است از ایده درمان آنلاین سر در بیاورند، ما می خواهیم چند مزیت منحصر به فرد را به اشتراک بگذاریم که ممکن است در عین حال مفید و شگفت انگیز باشد.

درمان آنلاین چیست؟

چند سال پیش برای انجام درمان لازم بود بیمار و روانشناس در یک اتاق و معمولاً در مطب خصوصی یا کلینیک روانشناسی با هم باشند. هر دو طرف توافق می کنند که یکدیگر را در مکان تعیین شده برای برگزاری جلسه ببینند. در حالی که مشاوره سنتی رگه های خود را از دست نداده است، درمان آنلاین شروع به پیشرفت کرده است و بیشتر و بیشتر در دسترس عموم قرار می گیرد و مورد تایید عموم قرار می گیرد.

ممکن است متوجه شده باشید که چگونه اکثر کارهای خانگی یا وظایف شما را می توان به صورت آنلاین انجام داد، از جمله خرید مواد غذایی، پرداخت صورتحساب، سیم کشی پول، یا سفارش دادن به بیرون. با این حال، قبل از اینترنت، اگر می‌خواستید چیزی بخورید، باید خانه را ترک می‌کردید. امروزه می توانید تقریباً هر غذایی را از طریق یک برنامه غذایی سفارش دهید! قبل از اینکه مجبور شوید سوار اتوبوس شوید و به مقصد خاصی بروید، اکنون فقط از طریق تلفن هوشمند خود با اوبر تماس بگیرید! بسیاری از خدمات را می توان بدون خروج از منزل انجام داد و روانشناسی نیز از پیروی از این جهش تکنولوژیک عقب نمانده است!

امروزه، با درمان آنلاین، می توانید نظارت روانی خود را بدون خروج از خانه تنها با استفاده از رایانه یا تلفن هوشمند متصل به اینترنت انجام دهید. این نوع درمان سلامت روان همانند درمان سنتی است که تنها تفاوت آن در نحوه پخش آن است. روانشناس جلسات هفتگی را برنامه ریزی می کند که حدود ۵۰ دقیقه طول می کشد. بسته به نیاز بیمار می تواند کم و بیش باشد. بنابراین، تا زمانی که یک اتصال اینترنتی پایدار، یک میکروفون در حال کار، و یک دوربین دارید، خوب هستید!

مزایای درمان آنلاین

مزایای درمان آنلاین بسیار زیاد است و قابل چشم پوشی نیست. تعدادی از آنها عبارتند از:

۱٫ صرفه جویی در زمان

اگر قبلاً به طور سنتی تحت مشاوره روانشناسی قرار گرفته اید، ممکن است متوجه شده باشید که بین رفتن و آمدن از مطب درمانگران، زمان زیادی را در جاده سپری می کنید. قبل از شروع جلسه باید در کلینیک حضور داشته باشید. و برای این کار، شما زمان خود را در ترافیک و به طور کلی رفت و آمد می گذرانید.

شخصی که می شناسم فقط دو ساعت وقت صرف کرد تا به مطب درمانگرش در یک شهر بزرگ با ترافیک زیاد برسد. در پایان جلسه، دو ساعت دیگر طول کشید تا به خانه برگردد و در نهایت در میانه راه بازگشت به خانه، مضطرب و استرس بیشتری پیدا کرد. به گفته او، وقتی به خانه رسید، به سختی می‌توانست به یاد بیاورد که در طول درمان چه اتفاقی افتاده است، که نظارت روانی را بی‌فایده می‌کرد، زیرا پس از رسیدن به خانه، تمام استرس‌هایی را که در درمان با آن مواجه شده بود، جبران کرد.

با درمان آنلاین، شما مجبور نیستید مسافت های طولانی را طی کنید. فقط بهترین زمان را برای شما و درمانگر آنلاین خود برنامه ریزی کنید ، و تمام! در زمان مقرر، هر یک از طرفین برای شروع جلسه باید به اینترنت متصل شوند!

۲٫ امنیت پیشرفته

بر اساس گزارش RAINN ، هر ۷۳ ثانیه یک آمریکایی مورد تجاوز جنسی یا فیزیکی قرار می گیرد. شما ممکن است از کشور دیگری باشید. با این حال، حملات هر روز اتفاق می افتد. تعداد افرادی که به صورت روزانه با تهاجم مواجه می شوند به طرز تکان دهنده ای بسیار زیاد است. این برای ترساندن یا ترساندن شما نیست. با این حال، همیشه بهتر است محتاط باشید.

از طرفی، با درمان آنلاین، هیچ شانسی نمی‌کنید. با رفتن به کلینیک درمانگر خود را در معرض تهدیدها یا خطرات غیر ضروری قرار نمی دهید. جلسات از طریق تلفن هوشمند شما برگزار می شود. شما می توانید در جایی باشید که در آن احساس امنیت بیشتری می کنید.

۳٫ راحتی

زنی که از مزایای درمان آنلاین لذت می برد

این یک مزیت قابل توجه است! برای اینکه درمان به طور موثر جریان یابد، لازم است که بیمار در محیط خود احساس آرامش کند. و برای این، هیچ چیز راحت تر از این نیست که در مکانی که می خواهید باشید! چه در خانه، چه در مسافرت و چه در دفتر کارتان، می توانید به راحتی مشاوره روانشناسی خود را به نحو احسن انجام دهید.

۴٫ محرمانه بودن

مردم اغلب در مورد محافظت از داده های مشتری در یک محیط درمانی آنلاین تعجب می کنند. مانند درمان سنتی، درمان آنلاین نیز از قوانین شورای فدرال روانشناسی پیروی می کند که محرمانه بودن هر سرویس را ارزش می گذارد. به عبارت دیگر، تمام داده های شما و مکالمه بین شما و حرفه ای از طریق رمزگذاری امن باقی می ماند.

نکته دیگری که باید به خاطر بسپارید این است که هیچ کس نیازی به دانستن اینکه شما تحت درمان روانشناختی هستید، نیست زیرا با مراقبت آنلاین، می توانید جلسات را از هر مکانی که انتخاب می کنید بدون اینکه کسی از کسب و کار شما اطلاع داشته باشد، انجام دهید.

۵٫ مقرون به صرفه بودن

زنی که هزینه جلسات درمانی آنلاین را پرداخت می کند

هنگام انجام درمان آنلاین سلامت روان ، هزینه هایی مانند بنزین، پول مترو، اتوبوس یا تاکسی را کنار می گذارید. از آنجایی که می توانید درمان را از هر جایی انجام دهید، نیازی به حرکت در اطراف ندارید تا به موقع به کلینیک برسید!

۶٫ تدبیر بیشتر

بر اساس یک مطالعه در مورد اثربخشی درمان آنلاین ، مشاوره در خانه نه تنها از نظر بالینی مؤثر است، بلکه بیماران در صحبت کردن از طریق صفحه نمایش رایانه و تلفن هوشمند احساس راحتی بیشتری نسبت به حضوری دارند. این امر درمان را بسیار سودمندتر می کند، با در نظر گرفتن این که بیشتر بیماران تدبیر و شجاعت بیشتری برای صحبت در مورد چیزهایی دارند که معمولاً از رو در رو دوری می کنند.

۷٫ بدون محدودیت سفر!

اگر دوست دارید سفر کنید یا به دلیل کار نیاز به سفر زیاد دارید، درمان آنلاین یک گزینه عالی است! برای انجام جلسات لازم نیست در یک شهر واحد باشید. در عوض، می‌توانید زمان سفر خود را برای انجام درمان خود تنظیم کنید، بدون اینکه مجبور باشید جلسه را تغییر دهید یا آن را به دلیل سفر لغو کنید. این یک گزینه عالی است، به خصوص اگر نمی توانید برای مدت طولانی در یک مکان بمانید و همیشه تغییر درمانگر یک گزینه نیست.

چگونه با درمان آنلاین شروع کنیم

مردی که از مزایای درمان آنلاین لذت می برد

شروع درمان آنلاین کار پیچیده ای نیست! راهنمای آنلاین درمان می تواند به شما کمک کند تا مناسب ترین متخصص را برای انجام جلسات خود بیابید. منابع آنلاین زیادی وجود دارد که می تواند به شما کمک کند با بهترین خدمات آنلاین موجود ارتباط برقرار کنید. مطمئناً باید ویژگی « پیدا کردن یک درمانگر » را در برنامه پشتیبانی همتا ، WeAreMore امتحان کنید. با این حال، قبل از انتخاب یک سرویس آنلاین، مطمئن شوید که آنها فقط با درمانگران دارای مجوز کار می کنند و تا آنجا که می توانید قبل از خرید اشتراک سؤال بپرسید. .

درمان آنلاین و پیشرفت‌های تکنولوژی ممکن است کامل نباشند، اما انسان‌ها هم چنین نیستند. تحقیقات خود را انجام دهید، به خود اعتماد کنید و قبل از انتخاب یک خدمات آنلاین درمانی، سوالات مناسب را برای خود بپرسید. سالم و سلامت بمانید!