زوج درمانی (مشاوره زوجین)

زوج درمانی چیست؟

زوج‌درمانی نوعی روان‌درمانی است که در آن یک درمانگر با تجربه بالینی کار با زوج‌ها، اغلب یک درمانگر  خانواده دارای مجوز ، به افراد درگیر در یک رابطه عاشقانه کمک می‌کند تا  نسبت به رابطه خود بینش پیدا کنند، تعارض را حل کنند و رابطه را بهبود بخشند.

آیا باید به مشاور مراجعه کنم یا طلاق بگیرم؟

اگر رابطه کنونی شما متزلزل است، طلاق تنها گزینه نیست: مشاوره زوجین می تواند یک رابطه را نجات دهد . اگر علاقمند به احیای رابطه با همسرتان هستید، باید برای مشاوره زوجین اقدام  کنید . مشاوره زوجین که به عنوان زوج درمانی نیز شناخته می شود، می تواند همان چیزی باشد که رابطه شما برای شروعی تازه نیاز دارد. مشاوره می تواند راهی معنادار برای بازگرداندن پایه های رایطه باشد و اقدامی است برای روشن ساختن اینکه آیا طلاق تصمیم مناسبی است یا خیر.

زوج درمانی آنلاین

زوج درمانی آنلاین  برای زوج هایی ایده آل است که یکی از زوجین یا هر دوی آنها مکرراً سفر می کنند یا برنامه های بسیار متفاوتی دارند و نمی توانند زمانی را برای شرکت در جلسات زوج درمانی با هم هماهنگ کنند. علاوه بر این، زوج‌های دارای فرزند که در یافتن مراقبت از کودک مشکل دارند، می‌توانند تا حد زیادی از دسترسی به مشاوره بهره ببرند.

Some text

همه ما می دانیم که روابط عاشقانه کار سختی است. مانند خودروها، آنها به نگهداری منظم نیاز دارند تا به خوبی کار کنند. اگر مشکلی وجود دارد، بهتر است فورا آن را تعمیر کنید تا از عوارض بعدی جلوگیری شود.اغلب ما می توانیم برخی از تعمیرات اساسی و تعمیرات را خودمان انجام دهیم. در موارد دیگر، زوج درمانی رفتاری و کمک یک متخصص دارای مجوز ممکن است بهترین گزینه برای رابطه باشد. این نوع از مشاوره رابطه است عاطفی متمرکز بر بهبود رضایت از رابطه و وضوح بین زن و شوهر. هدف نهایی یک مشاور کمک به ایجاد یک رابطه سالم و حل هر مشکلی است که ممکن است وجود داشته باشد.

زوج درمانی برای چه افرادی مفید است؟

زوج درمانی برای هر نوع رابطه ای مفید است، از جمله:

  • روابط در هر مرحله ای که باشد، از جمله آشنایی، نامزدی یا ازدواج
  • روابط یین افراد همجنس
  • روابط نوجوانان
  • روابط با فاصله سنی زیاد

به عنوان مثال، زوجی که به تازگی نامزد کرده اند، ممکن است مشاوره قبل از ازدواج را فرصتی ارزشمند برای رسیدگی به انتظارات رابطه قبل از ازدواج بدانند. زوج دیگری که ۲۵ سال با هم دارند، ممکن است مشاوره ازدواج را به عنوان راهی موثر برای بازیابی احساس هیجان و عاشقانه در رابطه خود کشف کنند.زوج درمانی می تواند مشکل فعلی را حل کند، از تشدید مشکلات جلوگیری کند یا به سادگی یک “چک آپ” برای یک زوج خوشبخت که دوره گذار یا افزایش استرس را تجربه می کنند، فراهم کند. زمینه های رایج نگرانی که در زوج درمانی مورد توجه قرار می گیرد شامل مسائل مربوط به پول، فرزندپروری، رابطه جنسی، خیانت، همسر، مشکلات مزمن سلامت، ناباروری، قمار، مصرف مواد، فاصله عاطفی و درگیری های مکرر است.

همین الان برای حفظ رابطه خود اقدام کن

وقت مشاوره بگیرید