بهترین مشاور ازدواج در کرج

مشاور ازدواج کرج

مشاوره پیش از ازدواج نوعی روش درمانی است که به زوجین کمک می کند تا خود را برای ازدواج آماده کنند. با مشاوره قبل از ازدواج می توانید اطمینان حاصل کنید که شما و همسرتان یک رابطه قوی و سالم دارید – فرصتی است برای یک ازدواج پایدار و راضی کننده. این نوع مشاوره همچنین می تواند به شما کمک کند نقاط ضعفی را که می تواند در طول ازدواج به مشکل تبدیل شود ، شناسایی کنید. مشاوره قبل از ازدواج غالباً توسط مشاور خانواده و ازدواج ارائه می شود.مشاوره قبل از ازدواج بر قلب و روح ارتباط عاطفی متمرکز است. در طی فرایند مشاوره ، زوجین از طریق تمرینات و فعالیتهای تعاملی راهنمایی می شوند تا به آنها کمک کند یاد بگیرند چگونه ایمنی عاطفی و وضوح را در روند ارتباط پیدا کنند و یاد بگیرند که چگونه از طریق تعارض به صورت مشارکتی حرکت کنند. زوجین یاد می گیرند که چگونه یک دیدگاه سالم از صمیمیت جسمی و روابط جنسی را در خود داشته و موانع زیادی را که می تواند در یک رابطه جنسی سالم در روابط زناشویی تداخل ایجاد کند ، کشف کنند. اغلب یک مشاور خانواده دارای مجوز ، به افراد  کمک می‌کند تا  نسبت به رابطه خود بینش پیدا کنند

بهترین مشاور ازدواج کرج 

فرادی که قصد ازدواج مشترک دارند ، بنا به دلایل مختلف ، گاهاً به مشاوره قبل از ازدواج مراجعه می کنند. گاهی اوقات ، زوجین مایلند مسائل سازگاری خود را بهتر درک کنند. در مواقعی دیگر ، آنها می خواهند نقاط ضعف و قوت فردی را که هر یک از طرفین در رابطه ایجاد می کند کشف کنند. زوج های دیگر فقط نگرانی های خاصی نسبت به آینده خود دارند که می خواهند قبل از ازدواج آنها را برطرف کنند.

مشاوره خانواده  یک  تصمیم مناسبی است

بهترین مرکز مشاوره ازدواج در کرج

در واقع نوع خاصی از مداخله درمانی است که معمولاً توسط درمانگران خانواده و ازدواج ارائه می شود و مزایای بیشماری برای زوجین دارد به خصوص برای افرادیکه  قصد برقراری تعهدی طولانی مدت، همانند ازدواج  دارند . به طور معمول ، هدف از مشاوره قبل از ازدواج شناسایی و رسیدگی به هر زمینه بالقوه تعارض در یک رابطه زودرس ، قبل از اینکه این مسائل به یک نگرانی جدی تبدیل شوند می باشد و آموزش راهکارهای موثر به زوجین برای بحث و حل تعارض از اهداف اصلی آن است. مشاوره قبل از ازدواج می تواند این اطمینان را حاصل کند که شما و همسرتان یک رابطه قوی و سالم دارید و فرصتی بهتر برای یک ازدواج پایدار و راضی کننده را فراهم می کند.همچنین ممکن است زوجین متقاضی مشاوره قبل از ازدواج دریابند که مشاوره قبل از ازدواج می تواند به آنها کمک کند انتظارات خود را در مورد ازدواج بهتر درک کنند و اختلافات قابل توجه را در یک محیط امن و بی طرف برطرف کنند.

مشاوره قبل از ازدواج به زوجین کمک می کند تا توانایی خود را برای برقراری ارتباط ، تعیین انتظارات واقع بینانه از ازدواج و رشد مهارت های حل تعارض ، بهبود بخشند.

آیا باید مشاوره قبل از ازدواج انجام دهید؟

اگر می خواهید یک امتیاز داشته باشید و دقیقاً می دانید که در چه مرحله ای از رابطه قرار دارید مشاوره قبل از ازدواج بسیار توصیه می شود. در این جلسات افراد یاد می گیرند که چگونه با همسران خود ارتباط برقرار کنند و اگر اهداف زندگی ، خواسته ها و نیازهای آنها با همسرانشان همسو باشد مشاوره قبل از ازدواج می تواند به هر دو شرکت کننده بینشی از رفتار همسر خود در زندگی مشترک را بدهد.

چه زمانی باید مشاوره قبل از ازدواج را شروع کنید؟

شما باید مشاوره قبل از ازدواج را به محض تصمیم گیری جدی برای ازدواج ، تشکیل خانواده و روابط طولانی مدت شروع کنید. فواید مشاوره قبل از ازدواج نامحدود است و شروع کار به محض اینکه به فکر ازدواج می افتید می تواند به شما نسبت به زوج هایی که ترجیح می دهند مشاوره انجام ندهند برتری دهد.

مشاوره قبل از ازدواج چه مدت باید طول بکشد؟

برای مدت زمان مشاوره قبل از ازدواج محدودیت زمانی مشخص وجود ندارد. اینکه چه مدت شما و همسرتان قبل از ازدواج مشاوره می گیرید ، به خود شما بستگی دارد. مشاوره می تواند با پرداختن به چالش های مشترک زناشویی قبل از بروز مشکل بین زوجین ، به موفقیت در ازدواج کمک کند.

در مشاوره قبل از ازدواج چه سوال هایی پرسیده می شود؟

مشاوره قبل از ازدواج می تواند به زوجین کمک کند نقاط قوت و ضعف در روابط خود را قبل از ازدواج شناسایی کنند. یک مشاور قبل از ازدواج سوالات مربوط به زندگی شما ، سابقه رابطه و سایر سوالات را برای شناخت در مورد شما و همسرتان می پرسد.

آیا مشاوره قبل از ازدواج میزان طلاق را کاهش می دهد؟

تحقیقات نشان داده است که مشاوره قبل از ازدواج می تواند با پرداختن به مشکلات زناشویی پیش از ازدواج ، زوجین را در کاهش میزان طلاق کمک کند. زوجینی که تصمیم می گیرند در مشاوره های قبل از ازدواج شرکت کنند با آماده شدن پیش از شروع زندگی زناشویی به خودشان یک امتیاز می دهند.

انواع مختلف مشاوره قبل از ازدواج چیست؟

انواع مختلفی از مشاوره قبل از ازدواج وجود دارد که می تواند متناسب با نیازهای هر زوج باشد. زوجین می توانند تحقیق کنند که مناسب ترین روش برای آنها چیست. در اینجا چند نمونه آورده شده است:

مشاوره قبل از ازدواج یک به یک

مشاوره مذهبی قبل از ازدواج

دوره های آنلاین مشاوره قبل از ازدواج

دوره های گروهی ، عقب نشینی و بحث و گفتگو

 انواع مختلف مشاوره اغلب شامل تست های سازگاری یا پرسشنامه است. این پرسشنامه ها مفید هستند زیرا به سرعت امکان همسو شدن شما را برجسته می کنند.افرادی که قصد ازدواج ، به دلایل مختلف گاهی به مشاوره قبل از ازدواج مراجعه می کنند. گاهی اوقات ، زوجین مایلند مسائل سازگاری خود را بهتر درک کنند. در مواقعی دیگر ، آنها می خواهند نقاط قوت و ضعف فردی را که هر یک از طرفین در رابطه ایجاد می کند کشف کنند و گاهی برخی از زوجین فقط نگرانی های خاصی دارند که می خواهند قبل از ازدواج آینده خود آنها را برطرف کنند.

در هر صورت، تصمیم برای شرکت در مشاوره قبل از ازدواج می تواند یکی از مهمترین تصمیماتی باشد که افراد می توانند قبل از ازدواج رسمی بگیرند.

اهداف مشاوره  قبل از ازدواج

مشاوره قبل از ازدواج  به زوجین کمک می کند تا روابط خود را قبل از ازدواج بهبود بخشند و آنها تشویق می شوند در مورد موضوعات مربوط به ازدواج صحبت کنند. موضوعاتی از قبیل:

حل تعارض

ارتباطات

انتظارات و باورهای زناشویی

ارزش های شخصی

امور مالی

خانواده

رابطه ی جنسی و صمیمیت

اوقات فراغت و دوستی

شخصیت ها و مشخصات استرس

مسائل دینی و مذهبی

برنامه های آینده و بازنشستگی

زندگی و روابط اجتماعی

کنترل فضای شخصی

مشاوره ازدواج در کرج

زوج درمانی برای هر نوع رابطه ای مفید است، از جمله:

  • روابط در هر مرحله ای که باشد، از جمله آشنایی، نامزدی یا ازدواج
  • روابط یین افراد همجنس
  • روابط نوجوانان
  • روابط با فاصله سنی زیاد

همین الان برای ارتباط با مشاور ازدواج در کرج اقدام کن

وقت مشاوره بگیرید