مشاوره خیانت

وقتی که اعتماد از بین رفته باشد  مشاوره کمک مؤثری برای شفای دلها و احیای رابطه هاست 

مشاوره خیانت ! تصوری که از همسرتان داشتيد به هم ریخته است. 

شاید شما به تازگی متوجه حضور زن دیگري در زندگي همسر خود شده اید. یا شاید شما شوهری هستید که همسرش به او خیانت کرده است.

شما مطمئن نیستید که  به چه کسی می توانید اعتماد کنید،  احساس می کنید دنیا در اطراف شما در حال فروپاشی است و پایان دادن به رابطه شما اجتناب ناپذیر است.

اما لزومی ندارد که پایان کار باشد.. چه شما همسر خیانت ديده باشید و چه همسر خیانتکار، ما می توانیم به شما کمک کنیم.

آیا می‌دانستید که می‌توانید برای  ترميم  رابطه و ارتباط مجدد با همسرتان، به راحتي و از  خانه خود، با یکدیگر تلاش کنید؟

تیم درمانگران  ما به زوج‌ها کمک می‌کنند تا از خیانت ویرانگر بهبود یابند، قلب‌هایشان را شفا دهند و رابطه خود را از طریق مشاوره آنلاین خیانت بازگردانند.

ما در بسیاری از مسائل به زوج ها کمک می کنیم

ما تجربه، آموزش و تخصص داریم تا به شما کمک کنیم تا از انواع مختلف خیانت نجات پیدا کنید:

 • خیانت در امور عاطفی
 • پورنوگرافی و یا اعتیاد جنسی
 • خیانت مالی
 • اعتیادهای پنهان
 • رازهای طولانی مدتی که اخیراً آشکار شده است

مزایای مشاوره آنلاین خیانت

۱. از طریق یک تماس ویدیویی خصوصی و امن خدمات مشاوره آنلاین خیانت دريافت كنبد.

۲.صرفه جویی در زمان و انرژی

۳. اجتناب از رفت و آمد و هزینه های آن

۴. حذف زمان ناخوشایند اتاق انتظار

۵. با مشاور خود از محل انتخابی خود ملاقات کنید

ما یک رویکرد مستقیم و اثبات شده برای بهبود رضایت زناشویی شما داریم.  ما تیمی از درمانگران برگزیده داریم که برای کمک به زوج‌ها در بازسازی، تجدید و بازیابی ازدواج خود از طریق روش‌های ثابت‌شده و متمرکز بر ازدواج تخصص دارند.

ما فقط به شما کمک نمی کنیم “از این موضوع عبور کنید.” ما به شما کمک می کنیم تا بفهمید چه اتفاقی افتاده است، درک کنید که چگونه به عنوان یک زوج به آنجا رسیده اید، و ساختار ازدواج خود را بازسازی کنید تا بتوانید روش جدیدی برای برقراری رابطه ایجاد کنید که در برابر خیانت مقاوم باشد و در برابر سایر چالش ها مقاوم باشد

كمک به به فردی که خیانت کرده است

ما با همسران خیانتکار با مهربانی و احترام رفتار می کنیم. ما همچنان با شما روراست خواهیم بود، اما به شما کمک می کنیم تا بفهمید چه اتفاقی افتاده، چرا، و چه کاری باید انجام دهید تا خود را به عنوان یک فرد امن به همسر خیانت شده خود بازگردانید. شما یاد خواهید گرفت که چگونه:

  • رابطه/خیانت و چرایی وقوع آن را معنا کنید
  • از حالت تدافعی خود عبور کنید
  • غم و اندوه همسرتان را بدون غرق شدن بپذیرید
  • به مرور زمان اعتماد خود را دوباره با همسرتان برقرار کنید
  • مشکلات اساسی را حل کنید تا احتمال تکرار خیانت را نداشته باشید

کمک به فردی که به او خیانت شده است

مشاوران ما ده ها سال تجربه  در کمک به دیگران برای بهبودی از خیانت دارند. ما به شما کمک می‌کنیم تا تکه‌های ازدواج از هم پاشیده‌تان را بردارید، امنیت و ثبات را برای خود ایجاد کنید و سپس تصمیم بگیرید که آیا ازدواجتان را بازیابی کنید یا نه. ما از طریق یک سیستم ارزشی  به شما کمک کنیم تا :

  • ماهیت و میزان خیانت را درک کنید
  • غم، سردرگمی و احساس اعتماد شکسته را پردازش کنید
  • دریابید که چگونه زندگی خود را احیا کنید
  • مرزها را تعیین کنید و جزئیات صادقانه مورد نیاز خود را بدست آورید
  • امنیت عاطفی را ایجاد کنید  

خیانت می تواند باعث زخم های ریشه دار، بی اعتمادی و از دست دادن اعتماد به شریک زندگی، خود و به طور کلی رابطه شود. اگر خیانت به درستی مورد توجه قرار نگیرد، می تواند به طور جبران ناپذیری به رابطه آسیب برساند و احتمالاً منجر به جدایی، جدایی یا طلاق شود.

خیانت درمانی چیست؟

خیانت، که به آن  «رابطه جنسی فرد متاهل» نیز گفته می‌شود، زمانی رخ می‌دهد که یک یا هر دو طرف خیانت کنند. هنگامی که این اتفاق می افتد، یکی از شرکای زندگی اغلب احساس تنهایی، خیانت، حسادت، سردرگمی، عصبانیت، درماندگی،  و ناامیدی از شریک خیانتکار خود و موقعیت می کند.

و هنگامی که  خیانت های بیشماری  باشد، می تواند باعث شود “قربانی” احساس رنجش، بی اعتمادی، ناخشنودی و عصبانیت کند – همه اجزای مورد نیاز برای شکستن رابطه و/یا منجر به جدایی یا طلاق.

بر اساس یک مطالعه در سال ۲۰۱۳ ، که توسط مجله روانشناسی خانواده منتشر شد ، در مورد تک همسری در ازدواج، تقریباً ۲۵٪ از مردان متاهل و ۲۰٪ از زنان متاهل در طول زندگی مشترک خود “سرگردان” شدند یا در “امورات جنسی” خارج از ازدواج شرکت کردند.

 

حقیقت این است که برای سالم و موفق بودن یک رابطه، هر دو طرف باید به آن متعهد باشند. به طور خاص، هر دو طرف باید در رابطه احساس امنیت، امنیت و راحتی داشته باشند. همچنین باید سطح بالایی از اعتماد، احترام، عشق، ایمان، سازگاری جنسی، صمیمیت عاطفی و همراهی وجود داشته باشد. بنابراین، هنگامی که یک (یا هر دو) شریک کاری برای آسیب رساندن به این پیوند انجام می دهند، نتیجه اغلب آشفته است.

چرا مردم خیانت می کنند؟

درک این نکته مهم است که همه موارد خیانت به این دلیل رخ نمی دهد که یک یا هر دو طرف از رابطه ناراضی هستند. در واقع، معمولاً دلایل زیادی برای خیانت یک یا هر دو شریک زندگی وجود دارد. برخی از این دلایل عبارتند از اعتیاد به مواد مخدر و/یا اعتیاد به الکل، اعتیاد جنسی یا نیمفومونی، بی حوصلگی، عدم توجه، یا میل به “تغییر چیزها و امتحان کردن چیزهای جدید و هیجان انگیز”. با این حال، در پایان همه اینها، اهداف اصلی خیانت بر داشتن یک تجربه جنسی جدید، تقویت نفس و/یا دریافت رضایت شخصی به نوعی متمرکز است.

دلایل رایج خیانت افراد عبارتند از:

 • فرصت
 • عزت نفس پایین
 • نارضایتی از رابطه فعلی
 • فقدان صمیمیت عاطفی یا فیزیکی
 • اعتیاد به جنسی
 • اجتناب از مشکلات فرزندپروری و/یا روابط
 • افسردگی
 • کسالت
 • بی اعتمادی
 • کینه و انتقام
 • سوء مصرف مواد

چند درصد از مردان و زنان خیانت می کنند؟

به گفته سازمان تامین مالی تحقیقات سلامت (FRF)، زنان و مردان با نرخ نسبتاً مشابهی خیانت می کنند، اما دلایل خیانت زنان با دلایلی که مردان آن را انجام می دهند متفاوت است. به عنوان مثال، زنان تمایل به خیانت برای رسیدن به رضایت عاطفی یا رضایت دارند، در حالی که مردان تمایل دارند به دلایل جنسی، ناامیدی از زندگی یا فقط به این دلیل که می توانند خیانت کنند .

با کمال تعجب، ۹۹ درصد از آمریکایی ها (زن و مرد) انتظار دارند که همسرشان به آنها وفادار بماند، با این حال، تقریباً ۴۱ درصد از زوج های متاهل اعتراف می کنند که یکی یا هر دوی آنها زنای فیزیکی و/یا عاطفی انجام داده اند. از قضا، عوامل خاصی مانند زندگی در یک شهر بزرگ می تواند این درصدها را دو برابر کند. علاوه بر این، افراد زیر ۳۰ سال بیشتر از افراد بالای ۵۰ سال خیانت می کنند.

علاوه بر این، با توجه به برخی مطالعات، این ایده از تک همسری است نه طبیعی در جهان ما در زندگی می کنند. با این حال، طبیعت انسان به این باور در است ایده آل از داشتن یک همسر . با این حال، به گفته این محققان، بودن با یک نفر – و تنها یک نفر برای بقیه عمر، بر خلاف DNA خود ما است.

صرف‌نظر از دیدگاه‌های مختلف در مورد خیانت، نمی‌توان انکار کرد که این خیانت تأثیراتی بر «قربانی»، «فریب‌کار» و رابطه می‌گذارد. خبر خوب این است که آن را ممکن برای نجات رابطه یکی از زیر خیانت دارند. در واقع، ۳۱ درصد از همسران پس از اعتراف یا دستگیری یکی از طرفین یا هر دوی آنها در حال خیانت، ازدواج کرده اند.

بیشتر امور چقدر طول می کشد؟

بیشتر روابط خارج از ازدواج تقریباً ۲ سال طول می کشد تا اینکه “از بین برود” یا جذابیت خود را از دست بدهد.

آیا نجات یک رابطه پس از خیانت امکان پذیر است؟

بله ممکن است! اما معمولاً برای حفظ رابطه به درمان نیاز است. همچنین ضروری است که هر دو نفر متعهد به انجام این رابطه باشند. علاوه بر این، فریبکار باید به آنچه انجام داده است اعتراف کند و طلب بخشش کند. کسانی که می توانند روابط خود را حفظ کنند، اخلاق، اخلاق و ارزش های مذهبی قوی، سیستم حمایتی قوی و درمان مداوم را دلیل موفقیت خود ذکر می کنند.

در درمان خیانت از چه رویکردهایی استفاده می شود؟

درمانگران خیانت از طیف وسیعی از رویکردها مانند مشاوره فردی، مشاوره زناشویی، مشاوره زوجین، مشاوره خانواده، مشاوره سوء مصرف مواد/اعتیاد، هنر درمانی، موسیقی درمانی، رقص درمانی، مدیتیشن/یوگا زوجین، مشاوره معنوی و غیره استفاده می کنند. متخصصان بهداشت معمولاً به جای اینکه خیانت را صرفاً به عنوان یک مشکل «فردی» ببینند، مسائل را از دیدگاه کل‌نگر یا «سیستمی» بررسی می‌کنند.

معنی آن چیست؟ خوب، این بدان معناست که این درمانگران معتقدند که هر دو طرف ، همراه با خانواده گسترده، دوستان، محیط و تجربیات گذشته، در اتفاقی که در رابطه رخ می‌دهد، یعنی خیانت نقش دارند.

این فقط تقصیر فریبکار نیست. در نتیجه، این درمانگران از زوایای مختلف به مسائل نگاه می کنند – به جای اصلاح بخش هایی از رابطه، به عنوان یک کل رابطه را تقویت کنند.

در زیر برخی از روش هایی که درمانگران خیانت به مسائل مربوط به رابطه رسیدگی می کنند، ذکر شده است:  

مشاوره فردی

درمانگر خیانت ممکن است از مشاوره فردی استفاده کند زمانی که به نظر می رسد مسائل فردی وجود دارد که به رابطه آسیب می زند. هدف این رویکرد پرداختن و حل و فصل مسائل مربوط به دوران کودکی و مسائل گذشته از بزرگسالی است – مانند تجاوز جنسی، ترک، خانواده های ناکارآمد، کودک آزاری، بی توجهی به کودک، فقر، طلاق های دردناک و غیره.

مهم است که قبل از پرداختن به مسائل مربوط به رابطه، یعنی خیانت، به این مسائل شخصی پرداخته شود . بنابراین، در طول این جلسات، یک درمانگر خیانت به گذشته شریک زندگی اش می کاود و او را تشویق می کند تا خاطرات شاد و ناخوشایند را به اشتراک بگذارد.

این متخصص روابط سپس به شریک زندگی کمک می کند تا از طریق احساسات نگران کننده مرتبط با آسیب های گذشته کار کند، بنابراین او می تواند برای نجات ازدواج خود تلاش کند. در مرحله بعد، درمانگر به احساس هر یک از طرفین در مورد رابطه فعلی می پردازد – مثلاً چه چیزی را دوست دارد تغییر دهد، چه چیزی در مورد رابطه یا شریک زندگی او نگران کننده است ، چه چیزی ممکن است باعث خیانت شده باشد، و چه چیزی را می خواهد تغییر دهد. دوست دارم تغییری در رابطه ببینم

توجه: در جلسات فردی، تنها درمانگر و شریک زندگی در اتاق حضور دارند. برخی از درمانگران بین جلسات انفرادی و جلسات زوجی به طور متناوب انجام می دهند و برخی فقط جلسات انفرادی را تا زمانی که مشکل یا مشکلات فردی حل شود انجام می دهند. هنگامی که این اتفاق می افتد، درمانگر شریک زندگی را به فرآیند درمانی دعوت می کند و مشاوره زوجین یا ازدواج و خانواده درمانی را آغاز می کند.

مشاوره زوجین

این رویکرد صرفاً بر بهبود رابطه متمرکز است. معمولاً به دنبال مشاوره فردی یا همراه است. هدف از مشاوره زوجین:

 1. به علت اصلی خیانت بپردازید
 2. بحث کنید که چه چیزی منجر به این رابطه شد
 3. نگاهی عمیق بیندازید که این رابطه چگونه بر زندگی هر دو طرف تأثیر گذاشته است
 4. بررسی کنید که چه زمانی و چگونه اختلال در ارتباطات رخ داده است
 5. نقش هر دو طرف در خیانت را بررسی کنید
 6. مشخص کنید که چه زمانی و چگونه رابطه ناکارآمد شد
 7. آسیبی که این رابطه به هر دو نفر وارد کرده است را بپذیرید
 8. اعتماد و احترام را در رابطه بازسازی کنید
 9. تصمیم بگیرید که چه اتفاقی باید بیفتد تا رابطه نه تنها بقا بلکه بهتر شود

درمانگران خیانت از این زمان برای کمک به تقویت رابطه و بهبود مهارت های ارتباطی زوجین و مهارت های حل تعارض استفاده می کنند. آنها همچنین از این زمان برای کمک به شرکا برای برقراری مجدد اعتماد و احترام در رابطه استفاده می کنند و به یاد می آورند که چرا در ابتدا عاشق شدند. هدف از مشاوره زوجین کمک به زوجین برای تعهد مجدد به رابطه است تا در آینده خیانت تکرار نشود.

مشاوره ازدواج یا ازدواج و خانواده درمانی

اگر زوج متاهل باشند، درمانگر خیانت ممکن است از یک مشاور ازدواج یا درمانگر ازدواج و خانواده (در صورت وجود فرزندان) استفاده کند. در این مورد، درمانگر به هر دو طرف کمک می کند تا آنچه را که قبل، حین و بعد از رابطه اتفاق افتاده است، با صدای خودشان توضیح دهند.

به طور خاص، او به هر دو نفر کمک می کند تا نگرانی ها، مسائل و غیره خود را در مکانی امن – بدون وقفه از طرف دیگر – بیان کنند. مزیت استفاده از این رویکرد این است که هر دو شریک اجازه دارند تحت راهنمایی یک متخصص روابط آموزش دیده، رویدادهای دردناک و احساسات جریحه دار را بیان کنند.

یکی دیگر از مزایای این رویکرد این است که به هر فردی اجازه می دهد تا به تفصیل درباره تأثیر این رابطه بر زندگی خود توضیح دهد – مانند عزت نفس، رابطه، زندگی جنسی، زندگی شخصی، سلامت روانی و جسمی، معنویت، فرزندان. ، دوستی ها و غیره

هدف از مشاوره ازدواج یا ازدواج و خانواده درمانی این است که به هر دو طرف کمک شود تا کاملاً با یکدیگر صادق باشند تا خیانت دوباره تکرار نشود.

در طول این بخش از درمان خیانت، درمانگر معمولاً مراحل زیر را پیشنهاد می‌کند:

مرحله ۱ : توقف رابطه
گام ۲ : متعهد شدن به روند درمانی
مرحله ۳ : صداقت کامل (در هر دو بخش) در مورد آنچه که واقعاً منجر به خیانت شده است و تأثیر آن بر زندگی شما و فرزندان شما
مرحله ۴ : بحث در مورد چگونگی ازدواج شما به آینده نگاه کنید
مرحله ۵ : بازسازی عزت نفس (برای افراد خیانت شده)
مرحله ۶ : بازسازی اعتماد و احترام در رابطه
مرحله ۷ : بهبود مهارت های ارتباطی و حل تعارض
مرحله ۸ : یادگیری علائم “خطر” در رابطه
مرحله ۷ ۹ : تعهد دادن به اینکه دیگر هرگز تقلب نکنید (برای متقلب)
مرحله ۱۰: یادگیری نحوه غلبه بر مسائلی که پیش می آید – مانند مالی، فرزندپروری، خانواده گسترده، مرتبط با کار و غیره به روشی سالم و سازنده

توجه: یک درمانگر ازدواج و خانواده احتمالاً خانواده بزرگ، دوستان و سایر افراد مهم در زندگی زوجین را در فرآیند درمان شامل می‌شود تا دیدگاه بهتری از آنچه منجر به خیانت شده است را دریافت کند.

موسیقی، هنر و رقص درمانی

این رویکردهای درمانی جایگزین می‌تواند به زوج‌هایی که خیانت را تجربه کرده‌اند کمک کند تا دوباره با هم ارتباط برقرار کنند . موسیقی، هنر و رقص معمولاً برای بیان احساساتی استفاده می شوند که به سختی قابل بیان هستند. بنابراین، یک درمانگر خیانت ممکن است از این رویکردهای غیر سنتی برای کمک به زوج‌هایی که از هم جدا شده‌اند استفاده کند – دوباره وصل شوند .

همانطور که زن و شوهر این راه‌های خروجی متفاوت را بررسی می‌کنند، ممکن است پیوند آنها را تقویت کرده و آنها را به هم نزدیک‌تر کند، بنابراین هیچ یک از طرفین نیازی به خارج شدن از رابطه احساس نمی‌کنند. برخی می‌گویند که «هنرها» «زبان‌های عشق» هستند، بنابراین معرفی این راه‌حل‌ها به زوج‌هایی که در حال مبارزه هستند، ممکن است همان چیزی باشد که آن‌ها برای برانگیختن شور و اشتیاق در روابط خود نیاز دارند – و از خیانت در آینده جلوگیری می‌کنند.

مدیتیشن زوجین، یوگای زوجین و مشاوره معنوی

سایر روش های غیر سنتی مورد استفاده در مشاوره خیانت شامل مدیتیشن زوجین، یوگا زوجین و مشاوره معنوی است. بسیاری از زوج ها برای راهنمایی به معنویت نگاه می کنند، بنابراین منطقی است که یک درمانگر خیانت از این تکنیک ها برای کمک به ترمیم یک رابطه شکسته استفاده کند (اگر زوج روحانی یا مذهبی هستند).

مدیتیشن و یوگا به آرامش ذهن، کاهش فشار خون و کاهش استرس کمک می کند، بنابراین می توان چیزها را در نور متفاوت و سازنده تری دید. این برای زوج هایی که با خیانت سر و کار دارند مفید است زیرا ذهن آنها را پاک می کند و احساسات را از فرآیندهای فکری آنها دور می کند. در نتیجه، زن و شوهر هنگام صحبت در مورد رابطه خود – و خیانت – آرامش و تمرکز بیشتری دارند.

یکی دیگر از خوبی های این تکنیک ها این است که ممکن است زوج ها را در سطح دیگری به هم نزدیک کند. به طور خاص تر به آنها بفهمانید که بیشتر از آنچه در ابتدا فکر می کردند به هم مرتبط هستند.

سوء مصرف مواد/اعتیاد

مواد مخدر و مشروبات الکلی گاهی اوقات می توانند باعث شوند که افراد “خارج از شخصیت” رفتار کنند. همچنین می‌تواند افرادی را که معمولاً مسئولیت‌پذیر و متفکر هستند (هنگامی که هوشیار هستند) پست، بی‌پروا، تکانشی و غیره را در حالت «بالا» تبدیل کند.

بنابراین، اگر یک یا چند شریک از مواد مخدر و الکل سوء استفاده کنند یا اگر به مواد مخدر و الکل معتاد باشند، احتمال اینکه یک یا هر دو با هم رابطه داشته باشند، بیشتر است. بنابراین، هدف درمانگر خیانت این است که به کسانی که مشکلات مواد مخدر و الکل یا حتی مشکلات جنسی یا خوردن دارند کمک کند تا هسته اصلی دلیل سوء استفاده یا اعتیاد آنها به این رذایل را شناسایی کنند.

 • اولین بار چه زمانی این مشکل ایجاد شد؟
 • معمولاً چه زمانی مواد مخدر و الکل را مصرف می کنید و چرا؟
 • هر چند وقت یک بار از مواد مخدر و الکل سوء مصرف می کنید و چه احساسی در طول آن و بعد از آن ایجاد می کنید؟
 • آیا می خواهید متوقف شوید؟ اگر چنین است، چرا متوقف نشده اید؟
 • در گذشته چگونه سعی کرده اید متوقف شوید و چه اتفاقی افتاده است؟

پس از پرداختن به سوء مصرف مواد یا اعتیاد از طریق مشاوره فردی، هر دو طرف برای کار روی رابطه مجهزتر هستند.

خیانت درمانی چقدر سودمند است؟

بسیار مفید. درمان خیانت به عنوان «گفتگودرمانی» در نظر گرفته می‌شود، به این معنی که هر دو طرف اجازه دارند نگرانی‌های خود را در یک محیط امن و سازنده به اشتراک بگذارند. به طور خاص، در حضور یک درمانگر آموزش دیده. هدف این نوع درمان رسیدگی به مسائلی است که بر رابطه تأثیر منفی می‌گذارد، ارتباط بین شرکا را بهبود می‌بخشد و مهارت‌های حل تعارض را تقویت می‌کند تا زوجین بهتر بتوانند مسائل را به شیوه‌ای سالم‌تر حل کنند.

در طول یک جلسه درمان خیانت چه اتفاقی می افتد؟

در طول درمان، یک درمانگر ممکن است متوجه شود که یکی از طرفین یا هر دو دارای مشکلات روانشناختی اساسی هستند که باید به آنها رسیدگی شود. هدف از پرداختن به این مسائل کاهش خطر تکرار دوره های خیانت است.

برخی از مسائلی که درمانگر خیانت معمولاً به آنها می پردازد عبارتند از اعتیاد جنسی، اختلال عملکرد جنسی، مسائل مالی، سوء مصرف مواد، اعتماد به نفس پایین، اضطراب، افسردگی، کسالت در رابطه و غیره.

چگونه آن مسائل به خیانت مرتبط می شود؟ خوب، آنها اغلب باعث می شوند که مردم به روش های ناسالم “عمل کنند”. و اگر خیانت نشانه یکی از این علل ریشه ای باشد، یک درمانگر خیانت از ترکیبی از درمان ها برای مقابله با مشکل اصلی استفاده می کند.

هنگامی که مشکل ریشه ای به درستی مورد توجه قرار گرفت، همراه با مسائل فردی که بر رابطه تأثیر می گذارد، درمانگر به خیانت می پردازد. پس از آن، زمان آن است که روی تقویت رابطه کار کنید – یعنی ارتباط، همکاری، اعتماد، احترام، ارتباط، مهارت های حل تعارض و غیره.

آیا باید یک درمانگر استخدام کنم؟

بله، اگر خیانت را تجربه کرده اید. به خاطر داشته باشید که درمان خیانت معمولاً شامل نسخه یا مراقبت فوری پزشکی نیست. اما، حقیقت این است که خیانت چیزی نیست که اکثر مردم بتوانند بدون کمک یک متخصص روابط از آن عبور کنند. حتی اگر شریک زندگی خود را ببخشید و حتی اگر دوباره خیانت نکند، زخم های عمیق باقی می مانند.

به عبارت دیگر، زخم های عاطفی پشت سر می گویند، شما را در طول رابطه و زندگی دنبال می کنند. به علاوه، عواقب بعد از یک رابطه، بی اعتمادی و بدبینی است که می تواند بازگرداندن رابطه شما را به چالش بکشد. یک درمانگر خیانت می تواند به شما کمک کند تا از طریق خیانت به شیوه ای سالم تر و سازنده تر کار کنید – هم به عنوان فردی و هم به عنوان یک زوج.

در یک درمانگر به دنبال چه چیزی باشم؟

مانند هر مسئله ای که نیاز به کمک حرفه ای دارد، باید به دنبال درمانی باشید که با آن احساس راحتی کنید. ممکن است دو یا سه جلسه طول بکشد تا تشخیص دهید که آیا درمانگر با شما تماس دارد یا خیر، بنابراین عجله نکنید. اعتماد یک عامل کلیدی در درمان است، بنابراین لازم است احساس کنید که می توانید به درمانگر خود اعتماد کنید. من به شما پیشنهاد می کنم قبل از تصمیم گیری در مورد یک درمانگر با چندین درمانگر مختلف (در عرصه روابط) مشورت کنید.

به آن به عنوان یک فرآیند مصاحبه برای درمانگر فکر کنید. شما در حال مصاحبه با او هستید تا ببینید آیا او برای این کار مناسب است یا خیر. چرا؟ خوب، زیرا اگر او را به عنوان درمانگر خود انتخاب کنید، «مشتری» او خواهید شد نه «بیمار».

همچنین، بخواهید که مدارک هر درمانگر را ببینید – مثلا مدرک، مجوز، جوایز، و غیره.

اطمینان حاصل کنید که متخصصی که برای کمک به شما در این سفر دشوار انتخاب می‌کنید، هیچ تعصبی ندارد – حتی اگر در یک رابطه همجنس‌گرا باشید. علاوه بر این، در مورد رویکرد درمانگر به درمان بپرسید. با یک درمانگر که به نظر می رسد نسبت به شما یا شریک زندگی شما تعصب دارد، نمانید. یک درمانگر خیانت باید همیشه بی طرف بماند. معنی آن چیست؟ این بدان معنی است که او نباید به نظر برسد که “طرفدار” است. بلکه باید اقداماتی را انجام دهد تا اطمینان حاصل شود که تعادل برابر در طول جلسات درمانی وجود دارد.

به خاطر داشته باشید که یک درمانگر خیانت وجود دارد تا به شما و شریک زندگیتان، به عنوان یک فرد، و به عنوان یک زوج، کمک کند تا از طریق خیانت – و هر مشکلی در رابطه، مقابله کنید. در نهایت، فقط یک درمانگر را انتخاب کنید که شما و همسرتان هر دو با آن موافق هستید.

با مشاور خود ملاقات کنید

فهرست

وقت مشاوره بگیرید