مشاوره خانواده چیست

مشاوره خانواده در ارتباط با موضوعات خاصی  است که  از وقایع جاری زندگی نشأت گرفته اند.در زندگی ما ممکن است با مسائل خانوادگی مختلفی مواجه شویم که نیاز به مشاوره داشته باشند. مشاوره خانواده به عنوان یکی از حوزه‌های روانشناسی و مشاوره، به‌منظور رفع مشکلات خانوادگی و توسعه‌ی ارتباطات بین اعضای خانواده به کار می‌رود.

در مشاوره خانواده، مشاور به عنوان یک شخص درونی کنار خانواده قرار می‌گیرد و به بررسی رفتارها، ارتباطات و نیازهای آنها می‌پردازد. از دیگر وظایف مشاور خانواده، شنیدن پرسش‌ها و نگرانی‌های اعضای خانواده و کمک به یافتن راهکار برای مشکلات ایشان است.یکی از مهمترین مزایای مشاوره خانواده، افزایش ارتباطات سالم و بهبود روابط خانوادگی است. در حال حاضر، افراد در جهان مدرن بسیار با فشارهای روزمره مواجه هستند و بنابراین ارتباطات خانوادگی نیز تحت تاثیر اصطکاک‌های این فشارهاست. در چنین شرایطی، مشاوره خانواده می‌تواند به عنوان یک تقویت‌کننده روابط خانوادگی عمل کند.

مشاوره خانواده می‌تواند در حل مسایل و رفع درگیری‌های اعضای خانواده کمک کند. برخلاف دیگر روش‌های مداخله در درگیری‌های خانوادگی، مشاوره خانواده به رویه‌های کم‌بخشایانه و فرصت‌های یادگیری برای اعضای خانواده اتکا ندارد و به سمت یافتن راه‌حل‌های تعاملی در جهت بهبود روابط خانوادگی پیش می‌رود.علاوه بر این، مشاوره خانواده می‌تواند به نوعی به عنوان یک ارائه‌کننده‌ی مهارت‌های ارتباطی در خانواده عمل کند. ممکن است آدم‌ها مشکلات خود را به درستی بیان نکنند و همین موضوع می‌تواند رابطه‌ی شان را دچار مشکلاتی کند. مشاوره خانواده با تمرین در برقراری ارتباط و ارائه‌ی راهکارهای مناسب برای ایجاد روابط سالم، می‌تواند به تنظیم سطح ارتباطی خانواده کمک کند.

در کل، هدف اصلی مشاوره خانواده توانی بخشیدن به خانواده‌ی شماست که در کنار هم زندگی سالم و خوبی را داشته باشند. هرچند که در ابتدا این کار کمی سخت و چالش‌برانگیز به نظر می‌رسد، با همکاری خانواده، انجام آن را دست یافتنی خواهید کرد.

مشاور خانواده بدون اینکه شمارا قضاوت کند به سخنان شما گوش می دهد. در این شرایط می توانید با اطمینان کامل احساسات خود را بیان کنید هدف مشاوره خانواده یا خانواده درمانی  رسیدگی به مسائل روانشناختی، رفتاری و عاطفی ایست که باعث مشکلات خانوادگی می شود. اعضای خانواده برای ایجاد و حفظ یک رابطه سالم با یک درمانگر یا مشاور همکاری خواهند کرد.

مشاوره ازدواج

مشاوره قبل از ازدواج

در واقع نوع خاصی از مداخله درمانی است که معمولاً توسط درمانگران خانواده و ازدواج ارائه می شود و مزایای بیشماری برای زوجین دارد به خصوص برای افرادیکه  قصد برقراری تعهدی طولانی مدت، همانند ازدواج  دارند . به طور معمول ، هدف از مشاوره قبل از ازدواج شناسایی و رسیدگی به هر زمینه بالقوه تعارض در یک رابطه زودرس ، قبل از اینکه این مسائل به یک نگرانی جدی تبدیل شوند می باشد و آموزش راهکارهای موثر به زوجین برای بحث و حل تعارض از اهداف اصلی آن است. مشاوره قبل از ازدواج می تواند این اطمینان را حاصل کند که شما و همسرتان …

سکس تراپی

  • سکس تراپی نوعی روان درمانی است که با هدف کمک به شخص و یازوج  طراحی شده است و به بررسی عوامل پزشکی و روانشناختی فردی یا بین فردی تأثیرگذار بر رضایت جنسی می پردازد هدف از سکس تراپی کمک به افرادی است که از چالشهای جسمی و عاطفی عبور کنند تا یک زندگی رضایت بخش و یک رابطه جنسی لذت بخش داشته باشند. اختلال عملکرد جنسی شایع است. در حقیقت ، 43 درصد از زنان و 31 درصد از مردان گزارش می دهند که در طول زندگی خود نوعی اختلال عملکرد جنسی را تجربه می کنند.

مشاوره طلاق

اگر روابط  شما با مشکل روبروست ، خیلی وقت کشی نکنید و به  دنبال یافتن بهترین روانشناس و مشاور نباشید. مشاوره زناشویی ( که به آن زوج درمانی نیز گفته می شود) می تواند بسیار مؤثر باشد، به خصوص اگر زوج ها زودتر از بروز مشکلات جدی به فکر آن باشند

با پیدا کردن یک مشاور که در زمینه ازدواج یا  زوج درمانی تخصص دارد ، شروع کنید. آنها می توانند به شما کمک کنند. شاید برای پیدا کردنمشاور خانواده خوب، مجبور شوید بيشتر تلاش كنيد زیرا مهم است که هر يك از زوجين با درمانگر احساس راحتی کنند ، …

خانواده درمانی

وقتی احساس می‌کنید که مسائل خانواده‌تان برای شما بزرگ‌تر از آن است که نمی‌توانید آن را مدیریت کنید – و بهتر نمی‌شوند – ممکن است وقت آن رسیده باشد که به یک خانواده‌درمانگر مراجعه کنید. آنها می توانند به شما کمک کنند تا راه های جدیدی برای مدیریت مبارزات، درگیری ها و چالش ها پیدا کنید.

روابط عاشقانه و شکست عاطفی

شکی نیست که احساسات مابین دو نفر  می  تواند بسیار قدرتمند باشد. مرحله اول  شکل گیری رابطه “جاذبه” است ، که گاهی اوقات “شهوت” نیز گفته می شود. این امر توسط نیاز انسان به تولید مثل هدایت می شود. و بر صمیمیت جسمی و رابطه جنسی تمرکز دارد ، یک نیاز برای با هم بودن ، لمس کردن یکدیگر و نزدیکی. این دوره ای است که سطح تستورون و استروژن افزایش می یابد و…  نند.

مشاوره طلاق

مشاوره خیانت

شاید شما به تازگی متوجه حضور زن دیگري در زندگي همسر خود شده اید. یا شاید شما شوهری هستید که همسرش به او خیانت کرده است. شما مطمئن نیستید که  به چه کسی می توانید اعتماد کنید،  احساس می کنید دنیا در اطراف شما در حال فروپاشی است و پایان دادن به رابطه شما اجتناب ناپذیر است.

مشاوره تلفنی

مشاوره خانواده آنلاین و مشاوره خانواده تلفنی

اولین قدم ما مشاوره تلفنی است. نیازی به مراجعه به مراکز مشاوره ای برای بحث در مورد موضوعاتی که برای شما مهم است ندارید. تعامل داشته باشید و هر آنچه را که می خواهید با مشاور خود از طریق تلفن به اشتراک بگذارید.راه حل های تضمین شده برای هدیه دادن به شما یک زندگی جدید که سرزنده و دوست داشتنی است. شما شروع به لذت بردن از زندگی خود خواهید کرد.

طلاق-و-جدایی

بهترین مشاور خانواده در تهران – طلاق خوب، چه نوع طلاقی است

“طلاق خوب” در صورتی امکان پذیر است که بدانید چگونه آن را انجام دهید.از آنجا که طلاق به طور کلی تأسف بار و از نظر اجتماعی نامطلوب تلقی می شود ، همه ما تمایل داریم طلاق را بد و مخرب بدانیم. مطمئناً اکثر ما افرادی را می شناسیم که طلاق بدی داشته اند. مواردی هستند که زوجین در طول طلاق آسیب های بسیاری را متحمل شده و از ادامه همکاری ناتوان مانده اند

شماره مشاوره خانواده رایگان و مشاوره زوجین( زوج درمانی )

اگر رابطه کنونی شما متزلزل است، طلاق تنها گزینه نیست: مشاوره زوجین می تواند یک رابطه را نجات دهد . اگر علاقمند به احیای رابطه با همسرتان هستید، باید برای مشاوره زوجین اقدام  کنید . مشاوره زوجین که به عنوان زوج درمانی نیز شناخته می شود، می تواند همان چیزی باشد که رابطه شما برای شروعی تازه نیاز دارد. مشاوره می تواند راهی معنادار برای بازگرداندن پایه های رایطه باشد و اقدامی است برای روشن ساختن اینکه آیا طلاق تصمیم مناسبی است یا خیر.

مشاوره ازدواج

مشاوره ازدواج

مشاوره قبل از ازدواج ممکن است از نظر مشاوران متفاوت باشد. برخی ممکن است انتخاب کنند که هر یک از زوجین را به طور جداگانه برای یک یا دو جلسه ببینند ، در حالی که دیگران ممکن است به صورت همزمان در طول دوره مشاوره با زوجین کار کنند. این جلسات فردی به مشاور این فرصت را می دهد تا با هر یک از زوجین کار کند تا نگرانی ها ، نقاط قوت و ضعف در رابطه را شناسایی و برطرف کند. در ابتدا انجام این کار به صورت جداگانه ممکن است به هر یک از زوجین کمک کند تا بتوانند واقع بینانه تر و آشکارتر در مورد اهداف …

بهترین مشاور ازدواج در کرج

بهترین مشاور ازدواج در کرج

مشاوره پیش از ازدواج نوعی روش درمانی است که به زوجین کمک می کند تا خود را برای ازدواج آماده کنند. شمابا مشاور خانواده و  مشاوره قبل از ازدواج می توانید اطمینان حاصل کنید که شما و همسرتان یک رابطه قوی و سالم دارید – فرصتی است برای یک ازدواج پایدار و راضی کننده. این نوع مشاوره همچنین می تواند به شما کمک کند نقاط ضعفی را که می تواند در طول ازدواج به مشکل تبدیل شود ، شناسایی کنید. مشاوره قبل از ازدواج …..

بهترین مرکز مشاوره خانواده در

مشاوره خانواده حضوری

آنلاین مشاوره خانواده

مشاوره خانواده آنلاین

وقت مشاوره بگیرید