مشاوره ازدواج

مشاوره قبل از ازدواج کمک موثری برای موفقیت ازدواج شماست

 مشاوره ازدواج چه اهدافی را دنبال می کند؟

مشاوره قبل از ازدواج  به زوجین کمک می کند تا روابط خود را قبل از ازدواج بهبود بخشند و آنها تشویق می شوند در مورد موضوعات مربوط به رابطه و ازدواج صحبت کنند. موضوعاتی از قبیل:

ارزش های شخصی، الگوهای ارتباطی و حل تعارض

انتظارات و باورهای زناشویی، رابطه  جنسی و صمیمیت

امور مالی، خانواده، اوقات فراغت و دوستی

شخصیت ها، مسائل دینی و مذهبی،فضای شخصی و روابط اجتماعی

از  مشاوره ازدواج چه انتظاراتی دارید؟

مشاوره قبل از ازدواج ممکن است از نظر مشاوران متفاوت باشد. برخی ممکن است انتخاب کنند که هر یک از زوجین را به طور جداگانه برای یک یا دو جلسه ببینند ، در حالی که دیگران ممکن است به صورت همزمان در طول دوره مشاوره با زوجین کار کنند. این جلسات فردی به مشاور این فرصت را می دهد تا با هر یک از زوجین کار کند تا نگرانی ها ، نقاط قوت و ضعف در رابطه را شناسایی و برطرف کند. در ابتدا انجام این کار به صورت جداگانه ممکن است به هر یک از زوجین کمک کند تا بتوانند واقع بینانه تر و آشکارتر در مورد اهداف خود برای زندگی مشترک صحبت کنند

همچنین هر یک از زوجین فرصتی برای توصیف رابطه ایده آل خود و  هر چالشی که مانع دستیابی به آن می دانند ، خواهند داشت. در جلسات مشترک ، زوجین می توانند درمورد این موارد با هم صحبت کنند و با کمک مشاور راه های کنار آمدن با این مشکلات و هر چالش دیگری را که ممکن است در طول ازدواج ایجاد شود ، کشف کنند.

دستاوردهای مشاوره از ازدواج چیست؟

    • نگرش به رابطه را تغییر می دهد
    • دریافت چگونگی تاثیرات مسائل فرهنگی بر یک رابطه و  از بین بردن رفتارهای ناکارآمد
    • شناسایی نقاط قوت و ضعف و بهبود الگوی ارتباطات
    • تشخیص به موقع اختلافات و کمک به ایجاد و تقویت مهارت های حل تعارض

آیا مشاوره قبل از ازدواج میزان طلاق را کاهش می دهد؟

تحقیقات نشان داده است که مشاوره قبل از ازدواج می تواند با پرداختن به مشکلات زناشویی پیش از ازدواج ، زوجین را در کاهش میزان طلاق کمک کند. زوجینی که تصمیم می گیرند در مشاوره های قبل از ازدواج شرکت کنند با آماده شدن پیش از شروع زندگی زناشویی به خودشان یک امتیاز می دهند.

آیا انجام مشاوره قبل از ازدواج ضروری است؟

اگر می خواهید یک امتیاز داشته باشید و دقیقاً می دانید که در چه مرحله ای از رابطه قرار دارید مشاوره قبل از ازدواج بسیار توصیه می شود. در این جلسات افراد یاد می گیرند که چگونه با همسران خود ارتباط برقرار کنند و اگر اهداف زندگی ، خواسته ها و نیازهای آنها با همسرانشان همسو باشد مشاوره قبل از ازدواج می تواند به هر دو شرکت کننده بینشی از رفتار همسر خود در زندگی مشترک را بدهد.

چه زمانی باید برای مشاوره قبل از ازدواج اقدام کرد؟

شما باید مشاوره قبل از ازدواج را به محض تصمیم گیری جدی برای ازدواج ، تشکیل خانواده و روابط طولانی مدت شروع کنید. فواید مشاوره قبل از ازدواج نامحدود است و شروع کار به محض اینکه به فکر ازدواج می افتید می تواند به شما نسبت به زوج هایی که ترجیح می دهند مشاوره انجام ندهند برتری دهد.

همین الان برای مشاوره قبل از ازدواج اقدام کنید

مشاوره تلفنی